MM Grupp kasvatas käivet ja kasumit

MM Grupp teenis 2022. aasta 30. aprillil lõppenud majandusaastal 893,5 miljoni eurose konsolideeritud käibe juures 39 miljonit eurot puhaskasumit, aasta varem oli müügitulu aga 723,2 miljonit eurot ja kasum 36,7 miljonit eurot.

Ettevõtte varade maht kasvas samal ajal 680,7 miljonilt eurolt 743,3 miljoni euroni, kohustused aga 281,3 miljonilt eurolt 321,1 miljoni euroni, selgub ettevõtte 2021./2022. majandusaasta aruandest.

Müügitulust valdava enamuse, 489,2 miljonit eurot, teenis grupp Eesti turul. Läti turu müügitulu oli 172,2 miljonit eurot, Soomest teeniti 133,5 miljonit eurot, Leedust 55,2 miljonit eurot ja teistelt turgudelt 43,3 miljonit eurot. Valdkonniti oli suurim tuluallikas ravimite ja kosmeetikatoodete jae- ning hulgimüük, millest kontsern teenis 499,4 miljonit eurot. Järgnes 93,8 miljoni euroga arvutite ja muude elektroonikaseadmete müük ning kaasnevad teenused ja 51,8 miljoni euroga veterinaarkaupade müük, veterinaarkliinikute tegevus ning kaasnevad teenused.

2021/2022. aasta oli kontserni jaoks jätkuvalt aktiivne aasta, mille jooksul investeeriti uudisteagentuuride tegevustesse Leedus; laiendati investeeringuid nii metsa- kui ka põllumaade ostuga; laieneti kinoäris nii Eestis, ostes osaluse Kinoplaza OÜ-s, kui Leedus, ostes kino äritegevuse Vilniuses; investeeriti meediategevusse Public TV äritegevuse näol; alustati äritegevuse laienemisega Leedu apteegiturul ja toitlustustegevuses Lätis ja Eestis, ostes osalused AS Lidos ning MySushi OÜ-s; ning alustati sisenemist turundusagentuuride ärisegmenti.

Kontsern investeeris aruandeperioodil kokku üle 44,1 miljoni euro, aasta varem oli investeeringute summa 33,3 miljonit eurot. Kontsern on kaasanud oma tegevuseks raha laenudena ning positiivse rahavoo näol äritegevusest.

Tänavu 30. aprilli seisuga töötas kontsernis täistööajale taandatuna 4848 töötajat, aasta varem samal ajal aga 3962 töötajat. Tööjõukulud aruandeperioodil kasvasid aastaga 94,5 miljonilt eurolt 114,6 miljoni euroni.

Uuel majandusaastal on juhatuse hinnagul suurimad tegevusriskid kontserni jaoks seotud olukorraga Euroopa ja maailma majanduses tervikuna – väljakutsed seisnevad eelkõige pandeemia-järgse turuolukorraga kohanemises nii ärilisel kui ka administratiivsel tasandil.

2021./2022. majandusaastal olid kontserni põhilised tegevusvaldkonnad ravimite jae- ja hulgimüük; kosmeetikatoodete jae- ja hulgimüük; haiglatarvikute ning tervise- ja ilutoodete jae- ning hulgimüük; veterinaarseks kasutamiseks mõeldud ravimite, instrumentide, sööda ja lemmikloomatoodete jae- ning hulgimüük; lemmikloomade raviteenused; hambaravitoodete hulgimüük; kaupade käitlemis-, transpordi- ja muud logistilised teenused; ja kinnisvarainvesteeringute haldamine.

Samuti kuulusid kontserni tegevusvaldkondade hulka ajakirjandus, meedia ja reklaamindus; superkondensaatorite tootmine, päikeseenergeetika, tarkvaraarendus; filmide linastamine ja filmilevi; toitlustus- ja meelelahutusteenus; toiduainetööstus;  arvutiseadmete müük ja hooldus; põllumajandustegevused; ning eri valdkonna toodete e-kaubandus.

Teiste hulgas kuulub kontserni ravimite hulgi- ja jaemüügikontsern Magnum AS, Postimees Grupp AS ning näiteks osalus Apollo Grupis ja Skeleton Technologies Group OÜ-s.

Kontserni omanikud on 78 protsendiga Margus Linnamäe, 20 protsendiga Ivar Venedelinile kuuluv Mirrow Finants ja 2 protsendiga Aare Kurist.

Eelmine

Järgmised 17 restoraniketti alustavad koostööd ainult kullerfirmaga Fudy

Järgmine

Apollo grupi uueks juhiks saab Liisi Znatokov

Jaga seda artiklit